Parquet & Custom Pattern Collection
LZP1001 Multi-ply Engineer Parquet
| Specification Item | Description |
| Model | LZP1001 |
| Dimensions | 600*600*15*1.2mm |
| Material | Multi-ply Engineer Parquet |
| Top Layer Species | Oak |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 6 pcs/ctn/2.16m2 |
LZP1002 Multi-ply Engineer Parquet
| Specification Item | Description |
| Model | LZP1002 |
| Dimensions | 600*600*15*1.2mm |
| Material | Multi-ply Engineer Parquet |
| Top Layer Species | Oak |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 6 pcs/ctn/2.16m2 |
LZP1003 Multi-ply Engineer Parquet
| Specification Item | Description |
| Model | LZP1003 |
| Dimensions | 600*600*15*1.2mm |
| Material | Multi-ply Engineer Parquet |
| Top Layer Species | Oak |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 6 pcs/ctn/2.16m2 |
LZP1005 Multi-ply Engineer Parquet
| Specification Item | Description |
| Model | LZP1005 |
| Dimensions | 600*600*15*1.2mm |
| Material | Multi-ply Engineer Parquet |
| Top Layer Species | Oak |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 6 pcs/ctn/2.16m2 |
LZP2002 Multi-ply Engineer Parquet
| Specification Item | Description |
| Model | LZP2002 |
| Dimensions | 600*600*15*1.2mm |
| Material | Multi-ply Engineered Parquet |
| Top Layer Species | Black Walnut |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 6 pcs/ctn/2.16m2 |
WANT TO SEE THE FULL RANGE?
We offer a much wider selection of designs and custom sizes in this series.
Contact Us for Full Catalog.