Multi-ply Chevron Collection
Y201 Brushed White Washed Oak
| Specification Item | Description |
| Model | Y201 |
| Dimensions | 510*92*15mm |
| Finish | Brushed White Washed Oak |
| Material | Multi-ply |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 36 pcs / carton / 1.68912m2 |
Y202 / Y7802 Brushed Natural Oak
| Specification Item | Description |
| Model | Y202 |
| Dimensions | 510*92*15mm |
| Finish | Brushed Natural Oak |
| Material | Multi-ply |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 36 pcs / carton / 1.68912m2 |
| |
| Model | Y7802 |
| Dimensions | 780*127*15/1.2mm |
Y203 Brushed Grey White-Washed Oak
| Product Parameters | |
| Model | Y203 |
| Dimensions | 510*92*15mm |
| Finish | Brushed Grey White-Washed Oak |
| Material | Multi-ply |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 36 pcs / carton / 1.68912m2 |
Y203-1 Brushed Grey White-Washed Oak
| Product Parameters | |
| Model | Y203-1 |
| Dimensions | 510*92*15mm |
| Finish | Brushed Grey White-Washed Oak |
| Material | Multi-ply |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 36 pcs / carton / 1.68912m2 |
Y207 Brushed Grey Glazed Oak
| Product Parameters | |
| Model | Y207 |
| Dimensions | 510*92*15mm |
| Finish | Brushed Grey Glazed Oak |
| Material | Multi-ply |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 36 pcs / carton / 1.68912m2 |
Y209 Brushed Black UV Oak
| Product Parameters | |
| Model | Y209 |
| Dimensions | 510*92*15mm |
| Finish | Brushed Black UV Oak |
| Material | Multi-ply |
| Top Layer Species | Oak |
| Core Material Species | Eucalyptus |
| Core Adhesive | Finland Dynea Glue |
| Joint Type | Tongue & Groove |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 36 pcs / carton / 1.68912m2 |
WANT TO SEE THE FULL RANGE?
We offer a much wider selection of designs and custom sizes in this series.
Contact Us for Full Catalog.