Additional Chevron Collection
Y211 Oak 60-Degree Chevron (Hardwax Oil Finish)





Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | Y211 |
| Dimensions | 530*127*15mm/2mm |
| Finish | 60° Large-format Chevron Oak |
| Material | Multi-ply |
| Floor Heating | Support |
Y212 Oak 60-Degree Chevron (Hardwax Oil Finish)





Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | Y212 |
| Dimensions | 530*127*15mm/2mm |
| Finish | 60° Large-format Chevron Oak |
| Material | Multi-ply |
| Floor Heating | Support |
Y7802 Brushed Natural Oak Chevron





Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | Y7802 |
| Dimensions | 780*127*15mm*1.2mm |
| Finish | Brushed Natural Oak |
| Material | Multi-ply |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 20pcs / ctn / 1.9812m2 |
Y7806 Brushed Grey Oak Chevron



Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | Y7806 |
| Dimensions | 780*127*15mm*1.2mm |
| Finish | Brushed Grey Oak |
| Material | Multi-ply |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 36pcs / ctn / 1.68912m2 |
Y7821 American Walnut Chevron





Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | Y7821 |
| Dimensions | 780*127*15/0.6mm |
| Finish | Smooth American Walnut |
| Material | Multi-ply |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 20pcs / ctn / 1.9812m2 |