Water-based Herringbone
SQ6501 Water-based Full Birch Herringbone





Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | SQ6501 |
| Dimensions | 600*125*14.5/1.2mm |
| Finish | Water-based & Reactive Stain |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |
| Area per Piece | 0.063m2 |
SQ6502 Water-based Full Birch Herringbone




Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | SQ6502 |
| Dimensions | 600*125*14.5/1.2mm |
| Finish | Water-based & Reactive Stain |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |
| Area per Piece | 0.063m2 |
SQ6503 Water-based Full Birch Herringbone





Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | SQ6503 |
| Dimensions | 600*125*14.5/1.2mm |
| Finish | Water-based & Reactive Stain |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |
| Area per Piece | 0.063m2 |