New 3-layer Chevron
S5301 New 3-layer Chevron (Full Oak Core)
| Specification Item | Description |
| Model | S5301 |
| Dimensions | 530*127*15*1.2mm |
| Finish | Brushed RC |
| Material | Full Oak Construction |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 25 pcs / carton / 1.68275m2 |
S5302 New 3-layer Chevron
| Specification Item | Description |
| Model | S5302 |
| Dimensions | 530*127*15*1.2mm |
| Finish | Brushed UV |
| Material | New 3-layer Chevron |
| Top Layer Species | Oak |
| Core Material | Pine |
| Core Adhesive | Finland Dynea Glue |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 25 pcs / carton / 1.68275m2 |
S5305 New 3-layer Chevron (Full Oak Core)
| Specification Item | Description |
| Model | S5305 |
| Dimensions | 530*127*15*1.2mm |
| Finish | Brushed RC |
| Material | Full Oak Construction |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 25 pcs / carton / 1.68275m2 |
S5306 New 3-layer Chevron (Full Oak Core)
| Specification Item | Description |
| Model | S5306 |
| Dimensions | 530*127*15*1.2mm |
| Finish | Brushed RC |
| Material | Full Oak Construction |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 25 pcs / carton / 1.68275m2 |
S5307 New 3-layer Chevron (Full Oak Core)
| Specification Item | Description |
| Model | S5307 |
| Dimensions | 530*127*15*1.2mm |
| Finish | Brushed RC |
| Material | Full Oak Construction |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 25 pcs / carton / 1.68275m2 |
WANT TO SEE THE FULL RANGE?
We offer a much wider selection of designs and custom sizes in this series.
Contact Us for Full Catalog.