Water-based Plank
SQ9501 Full Birch Core Oak Plank






Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | SQ9501 |
| Dimensions | 1910*192*14.5/1.2mm |
| Finish | Water-based & Reactive Stain |
| Material | Full Birch Core Oak Plank |
| Top Layer Species | Oak |
| Core Material | Full Birch |
| Core Adhesive | Finland Dynea Glue |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |
SQ9502 Full Birch Core Oak Plank





Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | SQ9502 |
| Dimensions | 1910*192*14.5/1.2mm |
| Finish | Water-based & Reactive Stain |
| Material | Full Birch Core Oak Plank |
| Top Layer Species | Oak |
| Core Material | Full Birch |
| Core Adhesive | Finland Dynea Glue |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |
SQ9503 Full Birch Core Oak Plank





Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | SQ9503 |
| Dimensions | 1910*192*14.5/1.2mm |
| Finish | Water-based & Reactive Stain |
| Material | Full Birch Core Oak Plank |
| Top Layer Species | Oak |
| Core Material | Full Birch |
| Core Adhesive | Finland Dynea Glue |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |