Plank Series
QH1901 Full Birch Plank






Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | QH1901 |
| Dimensions | 1210*165*14.5/1.2mm |
| Finish | Brushed UV |
| Material | Full birch Plank |
| Top Layer Species | Oak |
| Core Material | Birch |
| Core Adhesive | Finland Dynea Glue |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |
QH1902 Full Birch Plank






Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | QH1902 |
| Dimensions | 1210*165*14.5/1.2mm |
| Finish | Brushed UV |
| Material | Full birch Plank |
| Top Layer Species | Oak |
| Core Material | Birch |
| Core Adhesive | Finland Dynea Glue |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |
QH1903 Full Birch Plank





Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | QH1903 |
| Dimensions | 1210*165*14.5/1.2mm |
| Finish | Brushed UV |
| Material | Full birch Plank |
| Top Layer Species | Oak |
| Core Material | Birch |
| Core Adhesive | Finland Dynea Glue |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |