Saw Mark Collection
R1601 Saw Mark Herringbone







Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | R1601 |
| Dimensions | 600*92*15mm/1.2mm |
| Finish | Saw Mark (Light Tone) |
| Material | Multi-ply |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 36 pcs / ctn / 1.9872m2 |
R1602 Saw Mark Herringbone







Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | R1602 |
| Dimensions | 600*92*15mm/1.2mm |
| Finish | Saw Mark (Smoked) |
| Material | Multi-ply |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 36 pcs / ctn / 1.9872m2 |
R1605 Saw Mark Herringbone (Pure Black)





Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | R1605 |
| Dimensions | 600*92*15/1.2mm |
| Finish | Brushed UV |
| Material | Saw Mark Herringbone |
| Top Layer Species | Oak |
| Core Material | Eucalyptus |
| Core Adhesive | Finland Dynea Glue |
| Joint Type | T&G |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 36 pcs / ctn / 1.9872m2 |
R6605 Hand-scraped Glazed Oak (Herringbone)





Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | R1602 |
| Dimensions | 450*75*15mm |
| Finish | Hand-scraped Glazed Oak |
| Material | Multi-ply |
| Floor Heating | Support |
| Packaging | 60 pcs / ctn / 2.025m2 |
Y215 Oak 60-Degree Chevron (Hardwax Oil Finish)






Previous slide
Next slide
| Specification Item | Description |
| Model | Y215 |
| Dimensions | 530*127*15mm/2mm |
| Finish | 60° Large-format Chevron Oak |
| Material | Multi-ply |
| Floor Heating | Support |